12 września 2013

MIXA - Mleczko do demakijażu

Krótko o tym produkcie:

MIXA to nowość na polskim rynku. Produkty tej francuskiej firmy dostępne są od niedawna w drogeriach i można je zakupić w promocyjnych cenach. Skusiłam się więc na mleczko do demakijażu, bo akurat takiego potrzebowałam.


Mleczko przeznaczone jest do cery bardzo wrażliwej i reaktywnej. Ja mam skórę mieszaną, ale stwierdziłam - raz kozie śmierć ;), spróbuję. Jednak bardzo się zawiodłam. Na opakowaniu można wyczytać, że produkt "delikatnie zmywa makijaż, oczyszcza i łagodzi bez pocierania". Tutaj słowo "delikatnie" oznacza "prawie wcale" i chyba po wylaniu połowy butelki dopiero udało mi się nim zmyć mój NIE wodoodporny tusz do rzęs. Nie wydaje mi się, by u osoby z cerą wrażliwą mleczko te zmywało "tapetę" sprawniej, może faktycznie dzięki niemu skóra nie jest podrażniona, ale co z tego, skoro trzeba pół godziny, by pozbyć się nim makijażu?

Poza tym, produkt ten ma tendencję do rolowania podkładu przed zmyciem go i trzeba się trochę namęczyć by całego tego brudu pozbyć się z twarzy.

Jak dla mnie - jednym plusem jest wygodne opakowanie z pompką, nic poza tym. Ale, jak mówiłam, to mleczko przeznaczone jest do cery wrażliwej i reaktywnej - może osoby z tym typem skóry zazwyczaj więcej czasu poświęcają na demakijaż i dla nich powolne zmywanie makijażu to chleb powszedni. Poza tym zawiera "kojący ekstrakt z róży i olejki" ;).

Więcej na temat produktu, z tyłu opakowania:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz